DİL SINIFIMIZ AÇILDI |

Duyuru

YABANCI DİL SINIFI KAYITLARI BAŞLADI

Dil alanından, Üniversite sınavına girmek isteyen öğrenciler için oluşturulmuş, Dil sınıfı okulumuzda açılıyor.

Özel Atabek Anadolu Lisesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında olduğu gibi yeni eğitim yılında da başarılarını sürdürmeye devam edecektir. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Atabek Anadolu Lisesinde Dil sınıfı açılacaktır.

Yabancı bir dil bilmenin insan hayatına sosyal ve entelektüel bağlamda kattığı sınırsız faydaların yanı sıra okulumuzda açılacak olan dil sınıfımızın yararlarını aktarmakta da fayda var.

Öncelikle dil bölümünde okuyan bir öğrencinin üniversiteye yerleşme olasılığı diğer bölümlere oranla çok daha yüksektir. Araştırmalar bu oranın %60 olduğunu göstermektedir. Yabancı dil mezunlarının öğretmenlikten rehberliğe, turizmden medyaya, çevirmenlikten tercümanlığa, bankadan basın yayın sektörüne uzanan farklı sektörlerde ilgi alanına göre, mezuniyetleri sonrasında seçim yapma şansları vardır. Ayrıca bu bölümün açılması öğrencilerimizin tercihlerinin sayısal, sözel ve eşit ağırlık bölümleriyle sınırlandırmamış olacak, üniversite sınavında Yabancı Dil Testi ile farklı alanlara yönelmelerine ve tercih yelpazelerinin genişletmelerine kapı aralamış olacaktır.

İLETİŞİM FORMU

444 64 73

Adınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Lütfen Doğrulama Kodunu Giriniz
captchaFoote Logo

Öğrencilerimizi, çağdaş öğrenme ortamında, öğrencilerimizin bireysel gelişim özelliklerini göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz