LİSE

UMUT VEREN YARINLAR

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

 

Kazanılan beceriler doğrultusunda edinilen bilgilerle, çocuklarımızın ilerde gelecekleri yüksek konumların zeminini hazırlıyoruz.

 

+DETAYLAR

Sosyal Etkinlikler

 

Kazanılan beceriler doğrultusunda edinilen bilgilerle, çocuklarımızın ilerde gelecekleri yüksek konumların zeminini hazırlıyoruz.

 

+DETAYLAR

Hedefimiz Sağlam

Anadolu Lisesinde, öğrenci danışmanlarımız ve yetkin öğretim kadromuzla gençlerimizi yoğun bir hazırlık döneminden geçirerek sınava hazırlıyoruz. Yaptığımız düzenli etütler, sınavlar ve soru-cevap günleriyle öğrencilerimizi sınava hazır hale getiriyoruz. Bunların yanında, verdiğimiz İngilizce ve Almanca dersleriyle öğrencilerimize bu iki yabancı dili en iyi şekilde öğretmeyi amaçlıyoruz.

Öğrencilik Çok Keyifli

Eğlenerek öğrenmenin, öğrencilerimizin kendi amaçlarını belirleyerek geleceğe hazırlanmalarının, başarılarındaki en önemli faktörlerden biri olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden lise programımızda gençlerimizin yoğun ders programlarını onlar için daha keyifli hale getirecek eğitim-öğretim yöntemlerini uyguluyor, gençlerimizin sınavlara kendinden emin bir şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz.

Geleceğin Sanatçıları Aramızda

Okulumuzdaki sanat atölyelerinde, gençlerimizin düşünce dünyalarını geliştirmelerine, özgüven kazanmalarına yardımcı olacak faaliyetlerle onları sanatın farklı dallarına yönlendiriyoruz; çünkü geleceği inşa edecek bireylerin ülkelerine, her alanda donanımlı, üretken kişiler olarak katkı sağlayabileceğini çok iyi biliyoruz.

Gelecek Bugün Kazanılır

Özel Atabek Koleji’nde, üniversite hazırlık programının temel amacı; rehberlik servisimizin düzenlediği aylık kişisel gelişim ve kariyer planlama seminerleri ışığında, öğrencilerimizi YGS-LYS’ ye hazırlamaktır. Öğrencilerimiz, programlı ders çalışma yöntemleriyle geleceğe en iyi şekilde hazırlanır. Üniversiteye hazırlık programında; sınava hazırlık amaçlı yardımcı kaynakların takip ve kontrolü, konu eksiklerinin tespiti, etüt çalışmalarına yönlendirme ve ders takviyesi yapılır.Foote Logo

Öğrencilerimizi, çağdaş öğrenme ortamında, öğrencilerimizin bireysel gelişim özelliklerini göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz